Yükleniyor lütfen bekleyiniz...

MEDYAYLA DOĞRU İLETİŞİM

Medyayla_Doğru_İletişim

Kurumunu basın ve medya önünde temsil etmek durumunda olan yönetici ve basın sözcülerinin, tüm yayın formatlarında doğru duruş ve doğru söylemlerle yer almasını, kriz durumları ve her türlü koşulda doğru mesajları kontrollü bir şekilde vermelerini sağlamak hedeflenir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Konuşma - Hitabet: Kişinin hitabet becerisini güçlendirmek, topluluk önünde veya bire bir konuşmalarda heyecanını kontrol altına almayı; dilini ve bedenini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenmesini sağlamak başlıca hedefler arasında.


Kamera:
Bu bölümde amaç farklı yayın ve röportaj formatları üzerinde çalışmalar yaparak, kurumunu medya önünde temsil etmek durumunda olan katılımcıların tüm bu formatlarda rahat, güvenli ve doğru bir tavır ve duruş sergilemelerini sağlamak.


Medya:
Eğitimin bu bölümünde haberciler ve iletişimciler gözüyle medyanın temel prensipleri üzerinde duruluyor. Medyanın yapısı, habercinin bakış açısı, haberci ve haber kaynağı ilişkisi anlatılıyor. Medya karşısında söz söylerken, kurumumuzu temsil ederken mesajı nasıl oluşturmalıyız? Neyi nasıl söylersek doğru olur, nasıl söylersek yanlış yerlere çekilir? Tuzaklardan nasıl kaçınılır? Eğitim esnasında katılımcılar yaşanmış vaka örneklerini izleyerek medya önünde yanlış bir mesaj vermenin yaratabileceği trajik sonuçlara tanık olacak, senaryolar üzerinde gerçek bir röportaj ortamında simülasyon çalışmaları yapacak ve bu konuda deneyim kazanma imkanına sahip olacak, röportaj sonrasında uzmanlarla potansiyel haber başlıklarını tartışarak, bu konuda kişisel SWOT analizini oluşturacaktır.

Bu eğitim içeriği kurumlardan gelen yönetici ve personel ekiplerine özel olarak, kapalı grup şeklinde gerçekleşir. Teklif veya bilgi almak için formu doldurun, sizi hemen arayalım!

Neler Söylediler?
Yukarı Çık