Yükleniyor lütfen bekleyiniz...

ETKİLİ KONUŞMA VE TOPLULUĞA HİTABET

Etkili_Konuşma_Ve_Topluluğa_Hitabet

Sesi ve nefesi etkin bir şekilde kullanarak; doğru tonlamalar ve vurgularla, anlaşılır ve etkileyici konuşma; topluluk karşısında kendini rahat, etkili ve renkli bir şekilde ifade edebilmeye yönelik bir eğitimdir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Ses - Nefes Kullanımı: Bu derste konuşmanın en önemli enstrümanı olan sesi ve nefesi doğru kullanmaya yönelik teknikler ve egzersizler öğretilerek; rahatlama, heyecanı kontrol altına alma, sahip olunan sesi en ideal biçimde kullanma, kelimeleri doğru artiküle etme gibi konular üzerinde durulmaktadır.

Diksiyon - Fonetik: Kelimelerin doğru telaffuzları ve cümlelerde doğru tonlama, doğru vurgularla ve ideal konuşma hızıyla hem daha anlaşılır, hem de daha etkileyici ve renkli konuşma üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

Konuşma - Hitabet: Konuşmanın temel prensipleri, konuşmada yapılması ve yapılmaması gerekenler, topluluk önünde konuşma, bire bir konuşmalarda etkili iletişim, duygu ve düşünceleri konuşma ve beden yoluyla doğru aktarma, konuşmayla etkileme, istenilen izlenimi bırakma gibi konular üzerinde çalışmalar yapılır.

Bu eğitim içeriği kurumlardan gelen yönetici ve personel ekiplerine özel olarak, kapalı grup şeklinde gerçekleşir. Teklif veya bilgi almak için formu doldurun, sizi hemen arayalım!

Neler Söylediler?
Yukarı Çık