Yükleniyor lütfen bekleyiniz...

KİŞİYE ÖZEL HAREKET VE BEDEN FARKINDALIĞI EĞİTİMİ

Kişiye_Özel_Hareket_Ve_Beden_Farkındalığı

Sağlıklı insanın ve verimli bir yaşamın temeli, doğru nefes kullanımı, hareket ve beden farkındalığından geçer. Tabii mutlu ve verimli bir ofis yaşamının da... Gününün çoğunu masa başında ve bilgisayar karşısında geçiren kişilerin, gün içinde tekrarlayabilecekleri Feldenkrais uygulamaları sayesinde hem yaşam kalitelerinin, hem de iş performanslarının artması hedeflenir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Kişiye Özel Hareket ve Beden Farkındalığı dersinde öncelikle en temel enstrümanımız olan bedeni tanıyoruz. Doğru duruşun, beden kullanımında esnekliğe ve estetiğe ulaşmanın yöntemlerini öğreniyoruz. Hareket ve beden kullanımı konusunda, dünyada en sık uygulanan «Feldenkrais Metodu»yla; sağlıklı duruş ve sağlıklı nefes mekanizmasının prensipleri üzerinde duruyoruz. Böylece katılımcımız, günlük yaşamlı içinde uygulayabileceği metotları öğrenerek hayata geçirme şansı yakalıyor.

Feldenkrais Metodu Nedir?
Feldenkrais, bedeni doğru kullanmayı sağlayan psiko-somatik bir eğitim yöntemidir. Sırt, boyun, eklem ağrılarından şikâyet edenlere rahat hareket imkânı sağlar. Boyun ve bel fıtığı, Felç, Multiple Skleroz, Parkinson gibi hastalıklarda da etkili olan bu metot ayrıca rahatlamış, entegre bir bedenin yarattığı yaşam sevinci ve neşesi ile depresyon tedavisine de yardımcı olur.

Bu eğitim içeriği kurumlardan gelen yönetici ve personel ekiplerine özel olarak, kapalı grup şeklinde gerçekleşir. Teklif veya bilgi almak için formu doldurun, sizi hemen arayalım!

Neler Söylediler?
Yukarı Çık